Suzan, 41 jaar woont samen met haar man en twee kinderen, werkt als financieel administratief medewerker en daarnaast volgt ze uit persoonlijke interesse een opleiding tot masseuse.

Ze heeft nu al langere tijd last van een frozen shoulder. Deze blessure beïnvloedt niet alleen haar fysieke mobiliteit, maar ook haar dagelijkse leven en emoties. Ze kan haar arm niet goed bewegen en simpele taken zoals het opdoen van deodorant of een jas aantrekken, worden een uitdaging. “Mijn schouder is continu aanwezig, ik moet er altijd over nadenken. Ik moet mijn dochter vragen om me te helpen om mijn spijkerjas aan te doen, dat voelt lastig.”

De blessure beperkt haar in haar dagelijkse leven en beïnvloedt zelfs haar mentale gezondheid. Suzan vertelt: “Door de pijn ben ik geneigd om naar het negatieve te gaan. Soms voel ik me machteloos en alsof ik een zeur ben, en dat geeft extra stress.”

Suzan heeft geprobeerd positief te blijven en haar grenzen te bewaken, maar het lukt niet altijd: “Ik probeer positief te blijven, maar soms is het gewoon zwaar. Je voelt je gedwongen om door te gaan, ook al schreeuwt je lichaam om rust.”

Mindfulness heeft haar echter geholpen om anders met haar pijn om te gaan. Ze is al langere tijd lid van Mindful Minuut en de dagelijkse geleide meditaties brengen haar verlichting: “De ochtend meditaties helpen me om uit mijn hoofd en in mijn lichaam te komen. Ze helpen me om de spanning te verlichten en me te focussen op mijn ademhaling.”

Ze heeft ontdekt dat kleine acties zoals ademhalingsoefeningen, het gebruik van een spijkermat en zelfmassage haar helpen om wat rust te vinden: “De ademhalingsoefeningen en het focussen op mijn lichaam helpen echt om de pijn minder zwaar te maken. Het geeft me rust.”

Daarnaast leert ze ook dat zelfzorg essentieel is, zelfs op moeilijke dagen: “Als ik pijn heb, ben ik vaak geneigd om slecht voor mezelf te zorgen. Maar ik probeer mezelf toch een schop onder de kont te geven en gezond te blijven eten. Verder is acceptatie is belangrijk, ik kan het niet veranderen, dus ik moet het beste ervan maken.”

Volg de nieuwe audiocursus Pijnstiller van Binnen als je net als Suzan jouw innerlijke pijnstiller wilt ontdekken. Of je nou spanningsklachten hebt, een blessure, migraine of een chronische ziekte.

Je leert een specifieke meditatie-techniek om in het hier en nu je pijnbeleving te veranderen en maakt een mindshift waardoor de pijn niet meer de hele dag op de voorgrond is in je gedachten. Je ontdekt hoe je de positieve spiraal weer kunt inzetten en dat maakt het mogelijk om weer meer te genieten van de mooie dingen in het leven.

Alles over de audiocursus Pijnstiller van Binnen

Ervaringsverhalen
Jessica Hubers

Sessie 8 is de rest van je leven

Hoi! Ik ben Jessica en volg dit najaar de 8-weekse mindfulness training bij Marjolein. Deze week deel ik mijn ervaringen over de 8e bijeenkomst en het verloop van mijn week.   

Lees verder »